Sapporo znane jest zapewne miłośnikom sporów zimowych, gdyż kojarzy się głównie z zimowymi mistrzostwami. Jednak stolica wyspy Hokkaido, a zarazem jedno z największych japońskich miast, ma też inne atrakcje.

Zimowe pejzaże czy sportowe zawody to oczywiście duma Sapporo, ale można w nim również poznawać lokalną kulturę i sztukę. Na spacer polecamy Wam Sapporo Art Park, gdzie w malowniczych alejkach można podziwiać wystawy sztuki współczesnej. Samo oglądanie to nie wszystko – sztukę można tu również tworzyć.

Jest tu również scena na świeżym powietrzu, różne sale na próby teatralne i muzyczne, organizowane są warsztaty rzemiosła artystycznego. Również zwiedzający mogą spróbować coś wyrzeźbić.

W Hokkaido Museum of Modern Art znajduje się imponująca kolekcja, w Hongo Shin Memorial Museum of Sculpture można ujrzeć rzeźby najbardziej znanego artysty pochodzącego z Sapporo, Hongo Shin.

Interesują Was lokalne zwyczaje i kultura? Jesteś ciekaw pierwszych mieszkańców Hokkaido? W Centrum Promocji Kultury Ainu) poznasz ich obyczaje i historię ludu Ainu. Turyści mogą nawet wypróbować tradycyjnych narzędzi, dotknąć ubrań i przedmiotów z tamtych czasów. Odbywają się też wyjątkowe warsztaty artystyczne, podczas których wykonuje się tradycyjny instrument muzyczny, tzw. Mukkuri.

A piękną panoramę nowoczesnego Sapporo można podziwiać z JR Tower Observation Deck T38. Z wysokości 160 metrów miasto robi wrażenie – jeszcze większe wieczorem, gdy rozświetlone jest światłami.

Miłośnicy skoków narciarskich znają zapewne skocznię Okurayamę odnowioną na Zimową Olimpiadę w 1972 roku. Organizowane są tu konkursy m.in. Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. Dla turystów jest to również kolejny punkt widokowy na Sapporo!

KKw, fot. 1443435/Pixabay