Każda podróż to okazja do zakupów lokalnych produktów – np. rzemiosła. Lubicie kolekcjonować oryginalne pamiątki lub kupować bliskim upominki? Podpowiadamy, co warto przywieźć z Japonii.

Każdy ma inny gust, swoje potrzeby i poszukuje czegoś innego. Są jednak miejsca, z których chętnie przywozimy prezenty dla rodziny i przyjaciół, a dla siebie pamiątki. Jednak wbrew pozorom z Japonii najczęściej przywozimy… elektronikę.

W każdym większym są domy towarowe „Yodobashi Camera” i „Big Camera” – można się targować ze sprzedawcą, a wiele towarów ma menu angielskie. Można tu znaleźć także końcówki popularnych serii w dobrej cenie – a ta może się zmieniać naprawdę często! W Tokio znajduje się zaś Electric Town, czyli Akihabara. W każdym sklepie obowiązuje tu free tax, więc warto skorzystać. Co jednak kupować? Sprzęt z wyższej półki, bo ten się opłaca – zwykłe modele są w podobnych cenach jak w Polsce.

Poza elektroniką warto zrobić zakupy spożywcze i użytkowe, czyli akcesoria codziennego użytku, np. pałeczki, zestaw do parzenia herbaty, ceramiczne czajniki do herbaty itd. Lokalne tradycyjne pamiątki kupuje się zaś na bazarach i straganach – a jest ich wiele – ale o tym opowiemy już następnym razem. Trzeba jednak zwracać uwagę na jakość, aby nie kupić towaru tandetnego. 

Ewelina, f: kasjanf / Pixabay