You are here
Home > Japonia > Góra Fudżi – czas na wycieczkę!

Góra Fudżi – czas na wycieczkę!

Będąc w Japonii, warto wybrać się na wyprawę na górę Fudżi. To jeden z symboli Kraju Kwitnącej Wiśni – warto wcześniej zdobyć trochę informacji, a potem zaplanować wycieczkę!

Fuji – symbol Japonii

W trakcie pobytu w Japonii warto zobaczyć jeden z jej największych symbolu, czyli Fuji. Góra ma 3776 m n.p.m., a zatem jest widoczna z naprawdę daleka. Znany producent aparatów i sprzętu fotograficznego właśnie stąd zapożyczył swoją nazwę. Fuji ujrzymy w licznych informatorach biur podróży, na pocztówkach i magnesach dla turystów, koszulkach czy kubkach. Dla mieszkańców uchodzi za święte miejsce – zwłaszcza dla wyznawców shinto, którzy licznie przybywają tutaj podczas pielgrzymki.

Koniecznie sprawdźcie pogodę

Wystarczy jeden dzień, aby zorganizować sobie wyprawę na górę Fudżi. Wcześniej warto jednak sprawdzić pogodę, aby nie było przykrego zaskoczenia – powietrze powinno być przejrzyste, aby można było podziwiać nawet Tokio i Jokohamę. Mgła pozbawi Was tych widoków! Jeśli zachmurzenie ma być duże, przełóżcie tę wycieczkę na inny dzień. Pamiętajcie też, że sezon wspinaczkowy trwa tylko w lipcu oraz sierpniu – warto jednak już teraz sprawdzić loty do Japonii, gdyż im wcześniej dokonacie rezerwacji, prawdopodobnie tym tańsze bilety kupicie. Wspinaczka to wyzwanie!

Doskonałe warunki rzadko się zdarzają, mimo że Fuji znajduje się naprawdę blisko stolicy Japonii – tylko 95 km od centrum Tokio, a jeszcze bliżej Jokohamy. Chmury oraz smog potrafią ją jednak starannie ukryć, dlatego trudno też o wykonanie pięknego zdjęcia Fuji w całej okazałości. Na pocieszenie pozostaną nam wtedy wspomniane pocztówki…

Jak zorganizować wycieczkę na Fuji?

Będąc w Tokio, wystarczy wybrać się na dworzec kolejowy – z stolicy Japonii kursuje wiele pociągów i można dojechać m.in. w rejon Pięciu Jezior, tzw. Fuji-goko, ew. Hakone. Jeśli planujecie sporo zwiedzać, możecie kupić Japan Rail Pass, na którym pokonacie pociągiem wiele kilometrów – warto upewnić się w kasie, jaki bilet będzie najbardziej opłacalny. W Gora należy wsiąść w kolejkę szynową jadącą do Sounzan, a tam w kolejkę górską.

Wysiądziemy zaś dopiero na najwyżej położonym punkcie, czyli na wysokości aż 2300 m n.p.m. Widok na Fudżi oraz gorące źródła jest imponujący! Jeszcze większe wrażenie robi jednak to, co czuć pod stopami… nie będziecie mieć wątpliwości, że jest to żywy wulkan. Gdy już nasycicie się wspaniałymi widokami, wsiądźcie w inną kolejkę i udajcie się tym razem nad malownicze jezioro położone na dole.

 

(KKw / pixabay / Engin_Akyurt)

Top