„Blood: The Last Vampire” – japoński zwiastun

Nie tak dawno pisaliśmy o brytyjskim zwiastunie, jaki pojawił się w sieci, a teraz przyszła kolej na zwiastun japoński.

W Japonii film będzie można zobaczyć najwcześniej, bo już od 25 maja.

„Blood: The Last Vampire” to filmowa adaptacja anime pod tym samym tytułem. Jego bohaterka, szesnastoletnia pół-wampirzyca Saya, na zlecenie amerykańskiego rządu przybywa do bazy wojskowej w Tokio, by pozbyć się Onigen, przywódczyni wszystkich wampirów. Zanim do niej dotrze, będzie musiała wyeliminować całą hordę swych krwiożerczych pobratymców, czyhających na nią na każdym kroku.

Nowy serial anime od twórcy „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex”

Kenji Kamiyama, reżyser wydanej także w Polsce serii „Ghost in the Shell: SAC” zakończył pracę nad nowym serialem według własnego scenariusza. „Eden of the East” będzie od 9 kwietnia emitowane w jednej z japońskich telewizji.

Akcja serialu rozgrywa się pod koniec 2010 roku, trzy miesiące po dziwnym incydencie nazwanym „Careless Monday”, podczas którego pociski nieznanego pochodzenia uderzyły w niezamieszkałe tereny Japonii nie powodując żadnych ofiar. Przebywająca w USA młoda japonka Saki Morimi przez przypadek wplątuje się w kłopoty z amerykańską policją. Ratuje ją tajemniczy chłopak, który nie dość, że nie pamięta kim jest ani skąd się tu wziął, to jest… zupełnie nagi, poza tym, że w jednej ręce trzyma pistolet a w drugiej telefon komórkowy. Jak się okazuje bardzo niezwykły telefon komórkowy w którego pamięci zapisane jest 8 miliardów wirtualnych jenów! Kim jest nieznajomy i dlaczego stracił pamięć? Skąd wziął swój telefon? I czy jego przeszłość ma coś wspólnego z „Careless Monday”?

Można mieć nadzieję, że jeśli „Eden of the East” odniesie podobny sukces jak „GitS:SAC” to być moze także zostanie kiedyś wydany w Polsce.

”Tokijska sonata” najlepsza w Azji.

Japońska „Tokijska sonata” Kiyoshiego Kurosawy otrzymała Azjatycką Nagrodę Filmową dla Najlepszego Filmu.

Film Kurosawy, wzruszające studium współczesnej, japońskiej rodziny, która powoli zaczyna rozpadać się na skutek ukrywania prawdy, uczuć i pragnień, poza nagrodą dla najlepszego filmu otrzymał także nagrodę za scenariusz.

Masahiro Motoki, gwiazda nagrodzonego Oscarem japońskiego „Okuribito” (albo „Departures”), w którym wciela się w rolę bezrobotnego wiolonczelisty rozpoczynającego pracę w zakładzie pogrzebowym, gdzie przygotowuje zmarłych do ich ostatniej drogi, otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora. Azjatycką Nagrodę dla najlepszej aktorki odebrała natomiast chińska aktorka Zhou Xun, która w filmie „The Equation of Love and Death” gra rolę właścicielki taksówki poszukującej po całym mieście swojego narzeczonego.

W kategorii Najlepszy Reżyser nagrodę odebrał kolejny twórca z Japonii, Hirokazu Koreeda, autor „Still Walking”, rodzinnego dramatu o dorosłych dzieciach odwiedzających swoich starych rodziców. Koreeda otrzymał statuetkę z rąk reżysera Olivera Stone’a i aktorki Joan Chen.

Zwiastun anime o słynnym samuraju

Niedawno w Sieci pojawił się zwiastun pełnometrażowego anime „Musashi: The Dream of the Last Samurai”, opowiadającego o Musashim Matsumoto, jednym z najsłynniejszych samurajów w dziejach Japonii.


Żyjący na przełomie XV i XVI wieku Matsumoto zapisał się w historii jako niezrównany mistrz pojedynków na miecze (stoczył ich ponad 60 i nigdy nie został pokonany przez żadnego szermierza) a także twórca szkoły walki dwoma mieczami (Niten Ichi-ryu) i autor Go Rin No Sho („Księgi Pieciu Kręgów”), słynnego traktatu opisującego strategię i filozofię walki samurajskiej. Po śmierci stał się bohaterem wielu legend i niezwykłych opowieści przypisujących mu nadludzkie moce, a potem bohaterem kultury popularnej – postać Musashiego albo nawiązania do niej pojawiają się w niezliczonych książkach, filmach, komiksach, grach komputerowych.


Scenarzystą najnowszej produkcji o Musashim jest sam Mamoru Oshii (twórca m.in. dwóch części „Ghost in the Shell”), który twierdzi, że starał się stworzyć jak najbardziej realistyczny obraz tej niezwykłej postaci biorąc za źródło inspiracji samą „Księgę Pięciu Kręgów”.

Konwent HIDOIcon odwołany

Niestety z przykrością informujemy, że Konwent Hidoicon, który miał się odbyć w dniach 27-28.06. 2009 został odwołany.
Powodem były poważne problemy lokalowe. Z tego też powodu konwent został przeniesiony na przyszły rok.

Atrakcje, które zaplanowaliśmy na tegoroczny Hidoicon odbędą się na
tegorocznym Balcon’ie dzięki uprzejmości Organizatorów konwentu.
Dlatego serdecznie zapraszamy do Chorzowa w dniach 18-19 lipca, gdyż
Hidoicon będzie miał tam „własną strefę” z atrakcjami. Więcej
informacji o tym konwencie na stronie
www.balcon.pl