You are here
Home > Japonia > Która pora roku jest najlepsza na podróż do Japonii?

Która pora roku jest najlepsza na podróż do Japonii?

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej wybrać się do Japonii? Kraj Kwitnącej Wiśni znajduje się w wyjątkowej części świata, co wpływa na jego różnorodność.

Japonia kusi o każdej porze roku, ale warto zaplanować tę wyprawę. Może się okazać, że wybierzemy się tu w czasie monsunów i nawet sporadycznych tajfunów, ale przecież Japonia to również upalne lata, malownicza i piękna wiosna czy niezwykle barwna jesień. Turystów nie brakuje tu jednak niezależnie od pory roku!

Klimat Japonii pozwala nam wydzielić cztery wyraźne pory roku – każda jest zdecydowanie inna. Aby zaplanować podróż do Japonii w jak najlepszym terminie, musimy zdecydować, na czym najbardziej nam zależy, co lubimy itd. W lecie docierają tu monsuny, co wiąże się też z obfitymi opadami deszczu i naprawdę wysokimi temperaturami – nawet 35 stopni! Wilgotność na poziomie 90% też może przerazić niejednego turystę… Nie są to dobre warunki do zwiedzania.

Na początku jesieni z kolei możemy trafić na tajfuny, które – jak pamiętamy z geografii – bywają wręcz niebezpieczne. Nie jest to zatem odpowiedni czas na wycieczkę w to miejsce. Tuż po przejściu tajfunów, w środku jesieni, warto już się tu wybrać – Japonia zachwyca wtedy niezwykłymi kolorami, można oglądać np. czerwone liście klonów. Również październik i listopad jest znakomity na wizytę w Japonii, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w tym czasie jest tu dużo turystów.

Zima? Utrudnia zwiedzanie, gdyż spada naprawdę dużo śniegu, a opady przeszkadzają w poruszaniu się po kraju. Kiedy zatem warto się wybrać? Wiosna to idealny czas na podróż do Japonii – temperatury oscylują ok. 15 stopni, w marcu i kwietniu można podziwiać kwitnące kwiaty wiśni, a to święto narodowe! Największa liczba turystów jest od wiosny do jesieni, więc warto wziąć i to pod uwagę, planując podróż i wybierając termin.

Karolina,f: auntmasako / Pixabay

Top