Wybierasz się na wyprawę do Japonii i nie wiesz, które miasta warto zobaczyć? Jest ich wiele, ale poniżej polecamy wybrane 5 – zobacz nasz subiektywny ranking.

Symbole nowoczesności i stolice trendów
Miasta Japonii są chętnie odwiedzane przez turystów, ale nie z tego powodu są zatłoczone – tam po prostu jest tak wielu przechodniów. Wiecie, że Tokio, stolica Kraju Kwitnącej Wiśni, jest najbardziej zaludnionym miastem na świecie?

Miasta Japonii tętnią życiem, są wyjątkowo aktywne, dynamiczne – nie da się zaprzeczyć, że ten pęd trzeba lubić, a ten klimat lubić. Nie każdemu taki pośpiech odpowiada. To właśnie w japońskich metropoliach można obserwować najnowsze trendy, modę i gadżety elektroniczne czy technologiczne – zanim dotrą dalej, królują na ulicach japońskich miast.

TOP 5 miast w Japonii
Jednak Japonia to nie tylko nowoczesność – Tokio czy Kioto to miasta, które słyną ze swej tradycji i kultury, festiwali, muzeów, restauracji, parków, ogrodów i zabytków wpisanych na listę UNESCO. A zatem – które miasta polecamy?

Tokio. W zestawieniu nie może zabraknąć stolicy. To najsłynniejsze miasto i najczęściej wybierane miejsca na wakacje w Japonii.

Fot. derwiki