Takie wynalazki można spotkać w Japonii! Rollercoaster na pedały to oryginalna atrakcja, która chyba zaskoczy każdego z Was? Chcielibyście spróbować?

Park rozrywki to całodniowa frajda dla całej rodziny – w każdym są atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w Japonii jest Tokyo Disneyland, który działa od 1983 roku. Japończycy i turyści bardzo chętnie przybywają do tego wesołego miasteczka.

Nic zatem dziwnego, że jest w Kraju Kwitnącej Wiśni tak wiele – warto udać się m.in. do Okayamy, miasta na wyspie Honsiu. Otóż działa tutaj park rozrywki w brazylijskim stylu, Washuzan Highland. Znajdziemy tu tradycyjne atrakcje, ale także kolejkę zasilaną siłą naszych nóg, czyli na pedały – nosi piękną nazwę Sky Cycle!

Dom strachów, diabelski młyn, dom strachów, przejażdżka na rollercoasterze. Wiele z nich to opcje dla osób lubiących adrenalinę, niemal o stalowych nerwach, kochających prędkość.

Tymczasem Japończycy wymyślili kolejkę górską na pedały, idealną dla tych, którzy normalny Rollercoaster omijają szerokim łukiem ze strachu.

SkyCycle to kolejka górska na pagórkowatym terenie – wsiada się tu w pojazd nieco przypominający rower. Atrakcja ta, doprawdy wyjątkowa, też zapewnia moc wrażeń i emocji. Szyny znajdują się 16 metrów nad ziemią (cztery kondygnacje budynku), a po nich jeżdżą otwarte wózki.

Pasażerowie napędzają je własną pracą – a zatem prędkość zależy tylko od nas i naszych możliwości! Jest jeszcze jedna zaleta – można w spokoju podziwiać okolicę, a roztaczające się krajobrazy robią naprawdę ogromne wrażenie. Widok na 13-kilometrowy Wielki Most Seto przechodzący przez aż pięć wysp zwala z nóg!

Fot. 12019