Wielkanoc już za nami – ciekawi Was, jak jest obchodzona w innych krajach? W Japonii święto to nie jest tak popularne, jak np. Boże Narodzenie, gdyż niewielka część ludności to katolicy.

Dla wielu mieszkańców Japonii jest to zwykły dzień, a tzw. lanego poniedziałku w ogóle się nie obchodzi. Japończycy wraz z rodziną i przyjaciółmi udają się wtedy, by podziwiać kwitnące drzewa wiśni (Sakura). Święto Hanami, bo o nim mowa, nie zawsze przypada dokładnie w dzień „naszej” Wielkanocy.

Mimo to dzień, w którym słynne drzewa zaczynają kwitnąć, to wyjątkowe przeżycie. Święto Hanami to wspólne podziwianie kwitnących drzewek, ale i okazja, aby wspólnie spędzić czas w gronie rodziny i bliskich znajomych. Japończycy urządzają wtedy wspaniałe pikniki! Kwitnące rośliny są symbolem nowego życia. W tym też czasie masowo udają się do Japonii turyści ciekawi tego widoku – okres kwitnienia wiśni to gorący sezon w Japonii! Wśród odmian drzew jest m.in. kwitnąca na biało-różowo Somei Yoshino, ale też yae-zakura i shidare-zakura itd.

W miejscowości Kanzawa, położonej w pobliżu Tokio, znajduje się jeden z największych ogrodów w Japonii – Kenrokuen obierają sobie zatem turyści za główny cel. Warto wybrać się w tym czasie do Japonii, gdyż setek kwitnących drzew robi ogromne wrażenie!

Ewelina, f:EllenChan/pixabay