You are here
Home > Japonia > Wyjątkowa podróż do Japonii

Wyjątkowa podróż do Japonii

Japonia to wyjątkowe miejsce pod względem historii, kultury i atrakcji turystycznych. To kierunek egzotyczny, inni pod wieloma względami od europejskich kurortów. Jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć w Kraju Kwitnącej Wiśni?

Przede wszystkim ważne jest, gdzie się wybieracie – w każdym zakątku są inne atrakcje, które warto zobaczyć. Mimo to odnajdziecie bez problemu miejsca tętniące życiem, jak i idealne do odpoczynku, ale i wspaniałe malownicze widoki. Lubicie poznawać dany kraj także od kuchni? Japonia stanie się Waszą podróżą marzeń!

Równie ważny jest wybór pory roku, w którą polecicie. Jeśli wybierzecie zimę, a luty będzie idealny, macie szansę uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Festiwal Śniegu w Sapporo to jedno ze zdecydowanie najciekawszych wydarzeń w porze zimowej!

W trakcie festiwalu, który organizowany jest w drugiej połowie lutego od 1950 roku, można zobaczyć wystawę rzeźb ze śniegu i lodu. Robią one niezwykłe wrażenie! Festiwal jest coraz większy i przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Kiedyś było to wydarzenie lokalne, teraz ma już międzynarodowy charakter. To nie tylko wystawa, ale i konkurs rzeźb.

Trzeba jednak się spieszyć, bo festiwal trwa tylko około tygodnia. Śnieg na to wydarzenie dowożony jest ze strefy przemysłowej położonej na północ od Sapporo, w zatoce Ishikari. Największe rzeźby lodowe liczą nawet 15 m wysokości, a do ich wykonania potrzeba aż około 500 pięciotonowych ciężarówek śniegu!

Rzeźby i figury nie są pozbawione znaczenia. Zwykle artyści nawiązują do ważnych wydarzeń, np. sportowych, politycznych itd. Dodatkowe atrakcje podczas trwania festiwalu to różne pokazy i koncerty, są też miejsca dla dzieci, np. igloo czy zjeżdżalnie.

Rzeźby ustawiane są wzdłuż alei Ōdori w dzielnicy rozrywki Susukino, a także w parku Satorando. Co ciekawe, od 1974 r. w konkursie może startować także kilkanaście drużyn zagranicznych, które są wybierane na podstawie nadesłanych prac.

KKw, fot. geralt/Pixabay

Top